Inflace je v plném proudu a stala se hlavním ekonomickým tématem. Starostí většiny lidí je jak před ní ochránit své peníze. V dnešním článku si ukážeme několik možností, jak peníze investovat. 

Nákup zlata a stříbra

Jedním ze způsobů, jak investovat peníze, je nákupem zlata nebo stříbra. Má to ale samozřejmě své výhody i nevýhody. U investice do těchto drahých kovů platí, že čím horší časy budou, tím více se to celé vyplatí. Tedy i v těch nejhorších časech se hodí dávat peníze právě sem. Naopak je důležité si uvědomit, že na rozdíl od akcií nebo dluhopisů, nepřináší tato investice žádné dividendy nebo úroky. Co do ní vložíte, získáte zpět. Ale nic navíc.

Nákup akcií

Nákupem akcií se člověk stává nepřímo podnikatelem a také majitelem firmy. S tím mu samozřejmě vzniká podíl na majetku. Při výběru firmy však musíte být opatrní, o to více v době inflace. Je nutné zvolit firmu, která bude z růstu inflace profitovat. Naopak se vyhněte těm, které může inflace položit.

Nákup dluhopisů

Se zvýšením sazeb se do kurzu opět dostávají dluhopisy. Ty pravděpodobně k umoření inflace nestačí, ale pro konzervativnější penzijní fondy bohatě stačí.