Havarijní pojištění je drahé a u starších aut se ani nevyplatí. To jsou některé argumenty, které mají řidiči, kteří nestojí o jeho sjednání. A vzhledem k tomu, že havarijní pojištění není jako povinné ručení a nevyžaduje ho zákon, mnoho lidí si dobře rozmyslí to, jestli ho vůbec chtějí. Ono ale svůj význam má a ten mnoha lidem dojde až v momentě, kdy musí zaplatit vysokou částku za škodu, kterou nepokryje povinné ručení. V dnešním článku si představíme několik důvodů, které jsou ve prospěch havarijního pojištění.

 

Předražené havarijní pojištění

Toto je nejčastější argument stojící proti havarijnímu pojištění a je to také do určité míry pravda. Průměrně zaplatíte kolem 10 000 Kč, což rozhodně není málo. Je nutné si však uvědomit, že i malé škody na autech jsou mnohdy několikanásobně vyšší. Nemluvě o větších škodách, nebo při krádeži auta. To je najednou 10 000 Kč už poměrně malá částka. Navíc havarijko má široké spektrum krytí – platí na havárii, vandalismus, krádež i na to živelnou katastrofu. Záleží jen na sjednaných podmínkách.

 

Staré auto se nevyplatí

Argument, že staré auto se nevyplatí pojistit už dávno neplatí. Je pravda, že ještě před několika lety bylo havarijko pro auta starší deseti let doopravdy předražené. Naštěstí se pojišťovny přizpůsobily a již nabízí pojištění přímo na míru starším vozidlům. Ty jsou zpravidla výrazně levnější a seženete je i ve výhodných pojistných balíčcích. 

 

Klesající hodnota

Mnoho řidičů, kteří se přeci jen rozhodnout sjednat havarijní pojištění, dělá jednu velkou chybu. Každý rok totiž platí pořád tu stejnou částku jako na začátku. Přitom, čím je starší auto, tím nižší je jeho hodnota a s tím se snižuje i výše částky, kterou je nutné platit za havarijko. Je proto dobré jednou za dva roky požádat o aktualizaci smlouvy, nebo se na tento problém informovat hned při sjednávání smlouvy.

 

Výše pojistky

Je bohužel stále pravdou, že nejlepší havarijní pojištění je to nejdražší. Jednoduše proto, že vám pokryje nejvíce rizik a vy tak máte jistotu, že vás nic nepřekvapí. Naštěstí existuje velmi bohatá nabídka pojištěních s různým zaměřením. Můžete si tedy vybrat to, které bude nejvíce vyhovovat vaší situaci. Nejuniverzálnější je pojištění All risk, které pokryje jakýkoliv druh škody.